Порядок рецензування статей
Рецензуванню підлягають усі наукові статті, які надходять до редакційної колегії журналу.
Автор статті подає до Редакційної колегії журналу статтю, оформлену з дотриманням вимог, яким повинні відповідати статті журналу (далі вимоги). Стаття, яка не відповідає зазначеним вимогам не допускається до подальшого рецензування, про що повідомляється автору статті.
Перед проведенням рецензування, відповідальний редактор журналу:
- перевіряє подані для публікації матеріали на відповідність тематиці журналу та загальним вимогам до фахових публікацій.
- визначає ступінь унікальності авторського тексту за допомогою програмного забезпечення. Якщо відсоток оригінальності статті становить менше 60 %, стаття до подальшого рецензування не допускається і повертається автору.
- здійснює кодування статті (присвоєння реєстраційного номера та знеособлення даних про автора статті).
Закодована стаття електронною поштою надсилається рецензенту. Розгляд статті здійснюється одним із членів редакційної колегії.
Використовується двостороннє «сліпе» рецензування (double-blind – ні автор, ні рецензент не знають один одного). У цьому випадку процедура рецензування є анонімною як для автора статті, так і для рецензента, який здійснює рецензування.
Протягом 5 календарних днів від дня отримання статті, рецензент повинен оцінити можливість рецензування статті з урахуванням власної кваліфікації, заявленої проблематики статті та відсутності конфлікту інтересів (наявність приватного (майнового чи немайнового) інтересу, який потенційно може вплинути на неупередженість прийнятого рецензентом рішення), про що він повідомляє Відповідального редактора журналу. У разі виникнення конфлікту інтересів чи неможливості провести рецензування, Відповідальний редактор ухвалює рішення про призначення іншого рецензента. Відмова рецензента від рецензування статті повинна бути мотивованою.
Протягом 10 календарних днів з дня отримання статті рецензент надає висновок про можливість друку статті у журналі. За результатами проведеного рецензування рецензент заповнює стандартизовану форму, де відображає один з таких висновків:
рекомендувати статтю до друку,
надіслати статтю на доопрацювання авторові,
не рекомендувати статтю до друку.
Якщо рецензентом надано висновок про доопрацювання статті, відповідальний редактор/секретар, за погодженням з науковим редактором, надсилає статтю авторові на доопрацювання. До листа додається перелік зауважень, запитань, коментарів рецензента. Строк доопрацювання визначається головним редактором журналу.
Остаточне рішення щодо можливості опублікування статті у журналі ухвалюється головним редактором журналу. Про прийняте рішення відповідальний редактор /секретар повідомляє автора статті.
Стаття, яка прийнята до друку надається відповідальному редакторові. Незначні виправлення стилістичного характеру, які не впливають на зміст статті, вносяться редактором без погодження з автором.
З числа статей, які успішно пройшли рецензування та були опрацьовані відповідальним редактором журналу, формується черговий номер журналу, який підписується головним редактором і рекомендується до друку за рішенням Вченої ради.