АБРЕВІАТУРИ ЯК ОСОБЛИВИЙ МАРКЕР МОВЛЕННЯ В СУЧАСНОМУ АНГЛОМОВНОМУ НАУКОВОМУ ДИСКУРСІ
Анотація
Стаття присвячена дослідженню функціонування англомовної термінологічної лексики в науковому дискурсі – абревіатур. Відомо, що систематично відбуваються процеси саморегуляції мови, які приводять до її dдосконалення – «еволюції». Студіювання тенденції розвитку мови є одним з актуальних напрямів сучасних наукових лінгвістичних пошуків, що і спонукало до вибору теми дослідження, де викладено класифікацію англомовних абревіатур за відповідними ознаками в науковому дискурсі. Резюмовано, що цей спосіб словотвору є дуже ефективним, оскільки його специфіка відображена в сучасних тенденціях глобалізації. Компоненти акронімів тісно пов’язані один з одним і набули великої популярності завдяки загальній тенденції до універсальності. Абревіація є одним із продуктивних способів словотворення та зумовлює формування складних слів, а саме: складноскорочених лексичних одиниць. Визначено, що абревіатури застосовуються в науковій сфері для зручності вживання професійної спеціалізованої лексики. Висвітлено особливості застосування абревіатур в наукових текстах, статтях як у панівному способі передачі інформації у процесі виникнення нового технізованого світу, нової техногенної цивілізації. Проаналізовано основні групи абревіатур. Зафіксовано приклади вживання англомовних абревіатур у наукову дискурсі. Зазначено, що застосування абревіатур не обмежується лише науковим дискурсом, а поширюється й на інші. Зроблений висновок полягає в тому, що для досягнення професійних результатів і ефективної вербальної комунікації необхідно використовувати відповідні абревіатури. Визначено перспективний напрям дослідження для їх подальшого аналізу.
Посилання
2. Квеселевич Д., Сасіна В. Практикум з лексикології сучасної англійської мови. Вінниця : Нова книга, 2003. 128 с.
3. Бойченко Л. Структурно-семантичні типи абревіатур і діапазон їх дериваційної активності в сучасній українській мові. Мовознавство. Мелітопольский державний педагогічний університет імені Б. Хмельницького. 1992. № 5. 13 с.
4. Карабан В. Переклад англійської наукової і технічної літератури. Вінниця : Нова книга, 2004. 576 с.
5. Liang B.A., Kaji A.H., & Malhotra S. The use of abbreviations in medical record keeping. Journal of General Internal Medicine. 2018. № 33 (9). Р. 1579–1580.
6. Sensors A. A Review of Advanced Technologies for Autonomous Vehicles. 2019. № 19 (6). 37 р.
7. Zhang Y. A Comparative Study of ANN and SVM Models for Predicting Solar Power Generation. Journal of Solar Energy. 2016.
8. Sasidharan R., Nguyen T. Robust Vehicle Detection in Low Illumination Conditions Using Machine Learning Techniques. IEEE Transactions on Intelligent Transportation Systems. 2019. № 20 (8).